Opublikowano:

Mydło Aleppo — fenomenalne!

Tradycyjne mydło z Aleppo to produkt wytwarzany ręcznie i całkowicie naturalny. Nie zawiera tłuszczów zwierzęcych – w składzie zawiera jedynie oliwę z oliwek oraz olej laurowy (plus woda i soda pozyskiwana z soli morskiej, konieczna do reakcji zmydlenia). Oryginalne mydło Aleppo zawiera tylko i wyłącznie cztery składniki! Można nim myć twarz, ciało, włosy, a nawet używać do golenia czy prania. Co do zasady, naturalne mydła Alep są idealnym rozwiązaniem dla bardzo suchej i wrażliwej skóry oraz dla osób o cerze skłonnej do podrażnień i z występującym miejscowo stanem zapalnym (rumieniem).

Dwa podstawowe składniki mydła, czyli oliwa z oliwek oraz olej laurowy (w odpowiednich proporcjach) decydują o właściwościach mydła Aleppo.

Składnik główny czyli oliwa z oliwek wykazuje silne właściwości nawilżające, wspomaga odbudowę płaszcza hydrolipidowego oraz reguluje wydzielanie sebum. Dzięki niej nasza skóra staje się nawilżona, jędrna, nawilżona oraz szybciej się regeneruje.

Z kolei olej laurowy wykorzystywany w mydłach z Aleppo (w różnych stężeniach), wykazuje właściwości lecznicze: działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i jest antyseptyczny.

Ogólna zasada jest taka, że im więcej procentowego udziału oleju laurowego w stosunku do oleju oliwnego tym mniejsze właściwości nawilżające, a większe lecznicze. Mydła z miasta Aleppo ze względu na swoje właściwości idealnie sprawdzają się w dbaniu o skórę u osób z atopowym zapaleniem skóry.

W doborze odpowiedniego dla naszej skóry mydła Aleppo, powinniśmy kierować się przede wszystkim oczekiwanymi efektami, dlatego powinniśmy wybrać mydło o odpowiednim stężeniu % oleju laurowego. I tak:

 

Osoby, które po raz pierwszy będą stosować mydło Aleppo, powinny zacząć od stężeń mniejszych, gdzie zawartość oleju laurowego nie przekracza 5%. Technika rozpoczynania od najmniejszych stężeń i stopniowe ich zwiększanie, pozwoli zaadoptować się skórze i przyzwyczaić do produktów naturalnych.

SPRAWDŹ CENY

 

Mydło Aleppo 100% oleju z oliwek:

To najdelikatniejsze ze wszystkich mydeł Alep, zawierające tylko i wyłącznie olej z oliwy (bez oleju laurowego).

 

Mydło z Aleppo o stężeniu 5%:

jest mydłem o silnych właściwościach nawilżających i delikatnych cechach leczniczych. Stosuje się jako mydło wyjściowe przy pierwszym stosowaniu Alep i bardzo delikatnych, niezauważalnych zmianach skórnych. Mydła Aleppo z naszej oferty, w tym stężeniem są najchętniej kupowanymi, również ze względu na restrykcyjne certyfikaty, takie jak ECOCERT czy COSMEBIO.się gdy jedynym oczekiwanym rezultatem jest ekstremalne nawilżenie oraz dla niemowląt.

 

Mydło Aleppo o stężeniu 12%

to kolejne mydło, które stanowi kolejny etap w procesie odnowy stanu skóry i stosowane wtedy gdy wypróbowano już mydła o stężeniach do 5% i nie zanotowano negatywnych skutków używania na skórze. Po mydła o tej zawartości oleju laurowego, sięgają osoby, które oczekują silniejszego efektu leczniczego (antyzapalne, antygrzybicze i antyseptyczne).

 

Mydło Aleppo o stężeniu ok. 20%

są to mydła uniwersalne i stosowane w ramach codziennej higieny ogólnej dla całej rodziny. Można je z powodzeniem stosować do mycia twarzy, jak i reszty ciała, a  nawet włosów. Mydła o stężeniu do 20% nie są traktowane jako preparat stosowany leczniczo, lecz mają już cechy redukujące świąd czy też rumień zapalny.

 

Mydło Aleppo o stężeniu ok. 40 % i więcej:

szare mydła o silnych właściwościach leczniczych przy jednoczesnym zachowaniu funkcji nawilżania skóry (działanie oleju oliwnego). Alep o tym stężeniu właściwie nie stosuje się na co dzień tylko w okresie prowadzenia kuracji leczniczej mającej na celu leczenie różnych dermatoz, włączając silne zmiany zapalne występujące w atopowym zapaleniu skóry.

 

Mydło Aleppo o stężeniu powyżej 70%:

takich mydeł w zasadzie nie stosuje się na skórę, ale wykorzystuje na przykład do prania ręcznego. Bardzo silne właściwości wysuszające nie są sprzyjające w stosowaniu na skórze atopowej czy w innych dermatozach, gdzie suchość skóry należy do objawów głównych. W sklepie BestMedicalBrands nie prowadzimy zatem sprzedaży mydeł z Aleppo o tak dużym udziale oleju laurowego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *