Opublikowano:

6 genialnych zastosowań octu. Działa lepiej niż chemiczne płyny!

Czy można wyprać rzeczy bez wydawania pieniędzy na proszki i płyny do prania? Okazuje się, że TAK! Bowiem każdy z nas ma w domu produkt, który pomoże pozbyć się plam, zmiękczyć tkaniny oraz zniwelować nieprzyjemny zapach. To biały destylowany ocet!
Biały ocet ma mnóstwo zastosowań, jest przyjazny dla środowiska, a przede wszystkim tani!

1. Usuwa plamy

Zabrudzone miejsca należy spryskać octem i zostawić na parę minut. Plamy w tym czasie powinny zniknąć.2. Wybiela ubrania

Jeśli Twoja koszula zszarzała, ocet również się przyda. Wystarczy dodać 1,5 szklanki octu do prania zamiast detergentu.

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład,  jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów. 

3. Usuwa nieprzyjemny zapach z ubr

Ubrania, szczególnie te, które nie zostały wyciągnięte z pralki na czas, mają specyficzny, nieprzyjemny zapach. Wystarczy włączyć cykl płukania raz jeszcze i dodać szklankę octu.4. Zmiękcza tkaniny

Wyrzuć zatem drogie płyny do płukania i zwyczajnie wypłucz ubrania w occie. Płyny zmiękczające zanieczyszczają środowisko, pralkę oraz rozciągają ubrania. Dodaj szklankę octu do pralki, jeśli Twoje ręczniki, ściereczki czy pościel są nieprzyjemne i szorstkie.

Dzięki połączeniu dwóch znanych i cenionych w medycynie naturalnej składników: korzenia żywokostu i ziela gojnika, olej ten działa wielopłaszczyznowo. Wykazuje wysoką skuteczność zarówno w leczeniu chorób kolan, stawu biodrowego i kręgosłupa, a także w przypadku zwichnięć, złamań oraz stłuczeń. Jest wręcz niezastąpiony w zakrzepowym zapaleniu żył oraz stanach zapalnych ścięgien. Zadowoleni klienci są tego najlepszym przykładem 💯 Ponadto rewelacyjnie działa na skórę: redukuje zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, zmniejsza przebarwienia, a dzięki zawartości alantoiny regeneruje i napina skórę. Olej żywokostowo-gojnikowy.

 

5. Zachowuje kolory

Szklanka octu dodana do pierwszego cyklu prania sprawi, że ubrania zachowają kolor oraz  nie będą farbować.6. Czyści pralkę

Od czasu do czasu pralka potrzebuje czyszczenia, by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i osadów. Wlej połowę szklanki octu i włącz podstawowy cykl prania. Po tym zabiegu będzie jak nowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *