Opublikowano:

Ocet jabłkowy z miodem – idealne połączenie!

Ocet jabłkowy z miodem to idealne połączenie! Ocet jabłkowy znany był już w starożytności. Stosuje się go na wiele dolegliwości. Niektóre przypisywane mu właściwości znalazły potwierdzenie w badaniach naukowych. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, obniża poziom glukozy we krwi, wpływa korzystnie na układ krążenia oraz wspomaga odchudzanie.Ocet jabłkowy to sfermentowany sok z rozgniecionych jabłek. Podobnie jak sok jabłkowy zawiera trochę pektyny, witaminy B1, B2 i B6; biotynę, kwas foliowy, niacynę, kwas pantotenowy i witaminę C. Zawiera również niewielkie ilości składników mineralnych: sodu, fosforu, potasu, wapnia, żelaza i magnezu. Ocet jabłkowy może również zawierać znaczne ilości kwasu octowego i kwasu cytrynowego.
Miód zawiera potas, wapń, magnez, żelazo, miedź i cynk. Znajdziemy w nim również witaminy – w tym witaminę C, tiaminę, ryboflawinę, kwas nikotynowy, witaminę B6 i kwas pantotenowy.

Na odchudzanie

Wykazano, że ocet jabłkowy pomaga w spalaniu tłuszczu, hamuje napady głodu, poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm. To dlatego połączenie tych dwóch produktów jest tak skutecznym i niesamowity środkiem na odchudzanie. Następnym razem, gdy tylko poczujesz ochotę na coś słodkiego, zażyj mieszankę octu jabłkowego z miodem. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci schudnąć, niż jedząc inne produkty, które poza pustymi kaloriami często mają masę sztucznych barwników i konserwantów. Pijąc tę niezwykłą mieszankę przed posiłkiem, zjesz mniej i będziesz dłużej czuć uczucie nasycenia.


Na sen

 

OCET JABŁKOWY EKOLOGICZNY – KUP TUTAJ

Ocet jabłkowy zawiera aminokwasy, które pomagają zrelaksować się i odprężyć a także mają swój udział w rozpadzie kwasów tłuszczowych, które uwalniają tryptofan – związek, który wspomaga produkcję MELATONINY odpowiedzialnej za spokojny sen oraz serotoniny, która poprawia nastrój. Miód z kolei powoduje zwiększenie stężenia serotoniny w mózgu, która działa uspokajająco, wywołuje senność i odpręża.

… I to wszystko naturalnie!

Pamiętaj, aby zarówno miód jak i ocet były dobrej jakości!Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *