Opublikowano:

Rodzicu! Nie podawaj wafli ryżowych dziecku!

Panuje powszechne przekonanie, że wafle ryżowe są zdrową alternatywą dla słodkich przekąsek. Prawda, niestety, jest zupełnie inna. To produkt wysoko przetworzony, napompowany chemią, bez szczególnych wartości odżywczych. W dodatku zawiera substancje kancerogenne. W żadnym wypadku nie podawaj wafli ryżowych szczególnie dzieciom!


Szwedzka Agencja ds. Żywności (NFA) wzięła pod lupę 102 ryżowe produkty dostępne w sklepach. Na podstawie uzyskanych wyników stwierdzono, że spożycie żywności z preparowanego ryżu powinno zostać ograniczone do minimum.

Ulica Zdrowie

Emma Halldin Ankarberg, toksykolog w NFA, mówi:

“Wiedzieliśmy, ze wafle ryżowe zawieraja arsen, ale nie spodziewaliśmy sie, że w niektórych przypadkach jest go zdecydowanie za dużo i przekracza stanowczo ustalone normy. Z tego właśnie powodu rodzice powinni dopilnować, aby dzieci ponizej 6. roku życia nie spożywaly przede wszystkim ciastek ryżowych. Jeśli chodzi o dorosłych, oni również powinni ograniczyć spożycie tego produktu. “
Powinieneś również przeczytać:

Syrop glukozowo-fruktozowy, czyli prosta droga do chorób!

Arsen

Arsen to toksyczny i karcenogenny pierwiastek chemiczny, który zaliczany jest do grupy pierwiastków szkodliwych w każdym stężeniu (obok ołowiu, kadmu i rtęci). Na jego działanie szczególnie narażone są dzieci i niemowlęta, ponieważ w tej grupie nie jest jeszcze rozwinięta bariera krew-mózg oraz procesy detoksykacyjne organizmu. Dostarczanie z pokarmem zbyt wysokich ilości arsenu może prowadzić do uszkodzenia wątroby, chorób sercowo-naczyniowych, chorób nerek, a także nowotworów.

ULICA ZDROWIE

powstaje z miłości do natury 

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład,  jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów.

 

Jesteś na diecie? Uważaj!

 

Dzięki połączeniu dwóch znanych i cenionych w medycynie naturalnej składników: korzenia żywokostu i ziela gojnika, olej ten działa wielopłaszczyznowo. Wykazuje wysoką skuteczność zarówno w leczeniu chorób kolan, stawu biodrowego i kręgosłupa, a także w przypadku zwichnięć, złamań oraz stłuczeń. Jest wręcz niezastąpiony w zakrzepowym zapaleniu żył oraz stanach zapalnych ścięgien. Zadowoleni klienci są tego najlepszym przykładem 💯 Ponadto rewelacyjnie działa na skórę: redukuje zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, zmniejsza przebarwienia, a dzięki zawartości alantoiny regeneruje i napina skórę. Olej żywokostowo-gojnikowy.

Osoby będące na diecie dość często wafle ryżowe traktują jako dobry zamiennik dla pieczywa lub po prostu przekąskę. Niestety jest to produkt wysoko przetworzony, napompowany chemią i nie posiadający wartości odżywczych. Ponadto powoduje skoki glukozy we krwi, co powoduje, że mamy ochotę jedynie na więcej i w rezultacie efekt może być odwrotny.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *