Opublikowano:

Woda utleniona – niesamowite zastosowania!
Woda utleniona to powszechnie znany środek farmaceutyczny wykorzystywany do przemywania ran. Jednak okazuje się, że woda utleniona ma znacznie szersze zastosowanie: w gospodarstwie domowym jako środek czyszczący i odkażający, kosmetyce, w rolnictwie do pasteryzacji mleka oraz w medycynie tradycyjnej i niekonwencjonalnej. Woda utleniona (Hydrogenii peroxidum) to 3% roztwór nadtlenku wodoru (H2O2). W przemyśle chemicznym wykorzystuje się skoncentrowany roztwór nadtlenku wodoru (30-35%), czyli Perhydrol o działaniu utleniającym.

Odkrywca niezwykłych właściwości wody utlenionej, profesor Iwan Nieumykwakin (autor książki Woda utleniona. Na straży zdrowia) – rosyjski naukowiec, który od połowy ubiegłego wieku zajmuje się znaczeniem tlenu dla naszego zdrowia. Jego teoria dotycząca nadtlenku wodoru opiera się na założeniu, że kluczowym procesem dla utrzymania zdrowia jest powstawanie tlenu atomowego. Autor opisuje mechanizmy fizjologiczne związane z gospodarką tlenową organizmu, negatywne skutki niedotlenienia tkanek, a także destrukcyjną rolę wolnych rodników. W publikacji opisano zagadnienia związane z rolą wody i soli kuchennej w organizmie, a także przedstawiono pionierskie, autorskie metody medyczne, takie jak napromieniowywanie krwi UV i dożylne podawanie nadtlenku wodoru w przetestowanym stężeniu.

Woda utleniona działa odkażająco przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo i wybielająco. Charakterystyczną cechą jest jej pienienie wskutek wydzielania się tlenu i kontaktu z płynami ustrojowymi. Silne właściwości można zaobserwować dodając ok. 10-15 ml wody utlenionej do 1 l zwykłej wody. Ilość drobnoustrojów zmniejszy się aż tysiąckrotnie!

Zobacz w jaki sposób możesz wykorzystać wodę utlenioną w domu!

Znajdziesz tu produkty, które są świadomie przez nas wybierane na podstawie wąskich kryteriów. A są nimi: dobry skład, jakość i skuteczność. Lubimy nowości, dlatego poszukujemy interesujących producentów. Wierzymy w sprawdzone metody i potwierdzoną wiedzę, dlatego też oferowane przez nas produkty pochodzą jedynie od najlepszych producentów.

 

1. Przeziębienie i grypa

⦁ do zakraplania uszu- zakrapiać 1-2 krople do każdego ucha;
⦁ do płukania gardła – 1 łyżkę wody utlenionej dodać do ½ szklanki wody i płukać gardło kilka razy dziennie

2. Katar i zapalenie zatok

Roztwór wody utlenionej i soli fizjologicznej może być stosowany do płukania zatok (również u dzieci). Wymieszać 1 ampułkę (5 ml) soli fizjologicznej i 3 krople wody utlenionej. Zakrapiać pipetką.


3. Do płukania jamy ustnej

W przypadku stanów zapalnych przyzębia i chorób dziąseł należy płukać usta wodą utlenioną – 1 łyżeczka na 50 ml wody.

4. Przy chorobach skórnych (trądzik, AZS, łuszczyca, egzema)

Wacikiem nasączonym wodą utlenioną przemywaj skórę 1-2 razy dziennie
Woda utleniona działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, złagodzi stan zapalny oraz zapobiegnie rozprzestrzenianiu się bakterii.


5. Grzybica stóp

Wodę utlenioną wymieszać ze zwykłą wodą w stosunku 1:1. Tak przygotowany roztwór wcierać patyczkiem do uszu w miejsca chorobowo zmienione. Skutecznie zwalcza też grzybicę paznokci.

>KUP TERAZ<

6. Do kąpieli

W przypadku bólu mięśni, stawów, kręgosłupa, a także w chorobach skórnych. Do wanny dodać kilka buteleczek wody utlenionej. Kąpiel powinna trwać ok. 30 – 40 minut.

7. Do mycia warzyw i owoców

1/4 szklanki wody utlenionej uzupełnij do pełna zimną wodą. Owoce i warzywa mocz przez około 20-30 minut. Następnie osusz i wstaw do lodówki. Inny sposób to spryskanie 3% wodą utlenioną, pozostawienie na kilka minut, opłukanie i osuszenie.

8. Do prania – wybiela i odplamia

W tym celu należy dodać ok. 150 ml wody utlenionej do pralki (w miejsce wybielacza). Woda utleniona usuwa też plamy z krwi.

9. Do czyszczenia i dezynfekcji

Przy pomocy wody utlenionej wyczyścisz i zdezynfekujesz różnego rodzaju powierzchnie w kuchni i w łazience. Wystarczy rozcieńczyć wodę utlenioną zwykłą wodą.10. Składnik maseczki z sody do cery zanieczyszczonej, tłustej, mieszanej i trądzikowej.

Maseczka głęboko oczyszcza cerę, wygładza, reguluje wydzielanie sebum, zwęża pory, a także rozjaśnia przebarwienia i blizny trądzikowe. Zmieszać 1 łyżkę sody oczyszczonej z 1 łyżeczką przegotowanej wody oraz 1 łyżeczką wody utlenionej i nałożyć na twarz na 5-10 minut, następnie zmyć letnią wodą. Nałożyć krem.

3 komentarze do: „Woda utleniona – niesamowite zastosowania!

  1. Super informacje

  2. Super wiadomość

  3. Skutecznie,sprawdzone,dziala przy zapaleniu ucha,przy przeziebieniu,na wypryski skorne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *