Opublikowano:

Zamień szampon na mydło, czyli o mydlanej pielęgnacji włosów!

CHCĄC CIESZYĆ SIĘ PIĘKNYMI WŁOSAMI, WARTO JEST POSTAWIĆ NA ICH ŚWIADOMĄ PIELĘGNACJĘ.
Choć nie każdy codziennie stosuje wiele specyfików typu maski czy odżywki, tak stosowanie szamponu w celu mycia włosów to już rutyna. Istnieje jednak alternatywna wersja dla szamponów, a mianowicie mycie włosów mydłem. Czy jest to lepsza metoda od tej tradycyjnej?

Na początku warto przyjrzeć się zawartości sklepowych szamponów. Ich składy niezwykle często zawierają liczne substancje, które mogą źle wpływać na kondycję włosów. Będą to przede wszystkim: SLS, parabeny czy silikony. W rezultacie, tak agresywny środek myjący, stosowany codziennie, może przyczynić się do wysuszenia włosów. Dodatkowo, zawarte w nich silikony oblepiają strukturę włosa, przez co włosy mogą zwijać się w nieestetyczne strąki.

MYDŁO DO WŁOSÓW ZAMIAST SZAMPONU?
Mycie włosów mydłem może być więc doskonałą opcją na wprowadzenie naturalniejszej pielęgnacji włosów. Należy jednak pamiętać, że nie każde mydło do tego się nada. Zwykłe, sklepowe mydła nie sprawdzą się do włosów. Na szczęście istnieje mnóstwo naturalnych mydeł, które znajdą zastosowanie w pielęgnacji włosów. Ich zaletą jest naturalny skład i wysokiej jakości składniki, takie jak: oleje, glinki czy ekstrakty. Tak naprawdę wystarczy znaleźć mydło, którego właściwości będą odpowiadać specyfice rodzaju włosa czy skóry głowy. Stosując naturalne mydeła można szybko zauważyć efekty, włosy będą gładkie i puszyste, a skóra głowy ukojona.

MYDŁO DO WŁOSÓW Z OLEJEM RYCYNOWYM NA KONOPNYM SZNURKU – ZOBACZ TU

MYDŁA DO WŁOSÓW ZAZWYCZAJ SĄ W TRADYCYJNEJ POSTACI.
Nie powinno to jednak budzić trudności. Wystarczy albo bezpośrednio namydlić włosy lub też nanieść je za pomocą dłoni. Istnieją także mydła do włosów w płynie, jednak również ich konsystencja jest o wiele gęstsza, niż ma to miejsce w przypadku szamponów. Mydła w kostce są na pewno bardziej wydajne, ale także ekologiczne. Nie dość, że składają się z naturalnych składników, to jeszcze nie generują odpadów w postaci plastikowych butelek.

ŁAGODZENIA ZASADOWEGO ODCZYNU MYDŁA W KOSTCE
By złagodzić zasadowy odczyn mydła oraz zniwelować efekt twardej wody, powinno się umyć włosy w kwaśnym roztworze wodnym octu. Proporcje to około jedna część octu na dziesięć części wody. Proporcja może się różnić w zależności od twardości wody.

Po tym zabiegu można jeszcze raz opłukać włosy pod wodą (woń octowa zniknie i tak podczas suszenia włosów – w żadnym wypadku nie pod włos) i cieszyć się puszystą, lśniącą fryzur oraz zdrowa skórą głowy.

Jeden komentarz do: „Zamień szampon na mydło, czyli o mydlanej pielęgnacji włosów!

  1. Wypróbuje moje mydło z mono srebrem atomowym i woda utleniona. ; D Bo właśnie ostatnio odkryłem że mój szampon ba uszka agafia ma rakotwórcze syfy w składzie i zastanawiałem się nad alternatywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *